Vendo Park w Koszalinie. Nowe centrum handlowe na osiedlu Unii Europejskiej

Nowe centrum handlowe w Koszalinie na osiedlu Unii Europejskiej powstaje przy skrzyżowaniu ulic Holenderskiej i Władysława IV. Wśród sklepów: Biedronka, Rossmann, Media Expert, Pepco, KiK, Sinsay oraz C&A. Centrum będzie miało formę parku handlowego z dużym parkingiem na kilkadziesiąt samochodów. Architektura będzie przypominała w znacznym stopniu już istniejącą koszalińską “Czerwoną torebkę`.

Inwestycja zlokalizowana na działce o powierzchni 3,2 ha z pewnością cieszy najbliższych mieszkańców. Do tej pory na osiedlu Unii Europejskiej w Koszalinie brakowało dużego sklepu spożywczego, drogerii czy też sklepów w odzieżą. Tym bardziej, że w okolicy budowane realizowane są nowe inwestycje mieszkaniowe. Niezmotoryzowani mieszkańcy osiedla Unii Europejskiej musieli pokonać długi dystans, aby dotrzeć do najbliższego sklepu spożywczego.

Inwestycja jest realizowana przez spółkę M.Serenity. Projekt centrum handlowo-usługowego w Koszalinie został zrealizowany we współpracy z Warzecha Studio. Warto wspomnieć, że w okolicy powstaje również inny park handlowy - “Koszalin Power Center`.