Nowe centrum handlowe w Koszalinie. Wśród sklepów Leroy Merlin oraz Agata Meble!

Koszalin Power Center - nowe centrum handlowe w Koszalinie - Leroy Merlin w Koszalinie - Agata Meble w KoszalinieW północnej części Koszalina powstanie wkrótce nowe centrum handlowe. Koszalin Power Center będzie zlokalizowane w okolicach ulicy Władysława IV, a działka na której powstanie inwestycja ma powierzchnię 11 hektarów. Łączna powierzchnia handlowo-usługowa wszystkich sklepów wyniesie nie bagatela 37 tysięcy metrów kwadratowych. Ponadto do dyspozycji klientów będzie 1100 miejsc parkingowych. Koszalin Power Center będzie największym kompleksem handlowym w regionie. Retail park będzie położony w strategicznej lokalizacji przy zjeździe z nowej dwupasmowej drogi S6 łączącej Szczecin z Gdańskiem. Nowe centrum handlowe w Koszalinie zostanie zbudowane przez Acteeum Group we współpracy z Leroy Merlin. Otwarcie Koszalin Power Center jest planowane na marzec 2021 roku. Aczkolwiek ostateczna data ukończenia budowy może zostać przesunięta.
 

>> Kalkulator kredytowy - oblicz swoją zdolność kredytową online i sprawdź ratę kredytu! <<

Koszalin Power Center - nowe centrum handlowe w Koszalinie

Największe centrum handlowe w okolicy z pewnością przyciągnie do Koszalina wielu klientów z regionu. Z obliczeń wynika, że w zasięgu 30 minut jazdy samochodem będzie niemal 300 tys. okolicznych mieszkańców. Głównym celem budowy nowego centrum jest uzupełnienie oferty centrum handlowego Atrium oraz Emka. Nowe centrum handlowe w Koszalinie będzie działało na zasadzie tzw. retail parku. Parki handlowe są popularne zwłaszcza na zachodzie Europy. Oznacza to, że prawdopodobnie każdy ze sklepów będzie miał oddzielne wejście z zewnątrz. W tradycyjnej galerii handlowej wszystkie sklepy zlokalizowane są w jednym budynku. Ponadto przy wybranym sklepie będzie można wygodnie zaparkować. Jest to dobra informacja dla osób chcących zrobić zakupy w Koszalinie.

Leroy Merlin w Koszalinie

Jednym z większych sklepów działających na terenie Koszalin Power Center będzie market budowlany Leroy Merlin. Jego powierzchnia ma wynieść 10,600 metrów kwadratowych. Podstanie nowego marketu budowlanego z pewnością stworzy dużą konkurencję dla Castoramy już działającej przy galerii handlowej Forum Koszalin. Warto wspomnieć, że rynek marketów budowlanych wzbogaci się niedługo również o Bricomarche, które powstaje przy ulicy Morskiej w Koszalinie.

Agata Meble w Koszalinie

Z pewnością ucieszą się również klienci preferujący markę Agata Meble. Sklep Agata Meble w Koszalinie będzie miał powierzchnie 10,500 metrów kwadratowych. Duża powierzchnia popularnego sklepu meblowego gwarantuje duży wybór produktów oraz większą konkurencję na lokalnym rynku.

Lista sklepów Koszalin Power Center

jakie sklepy będą działały w Koszalin Power Center? Na obecną chwilę nie jest jeszcze znana pełna lista najemców, którzy będą mieli swoje sklepy na terenie nowego centrum handlowego w Koszalinie. Z informacji prasowych wynika, że w Koszalin Power Center będzie można znaleźć wiele sklepów działających pod popularnymi markami modowymi. Ponadto otwarta będzie również restauracja działająca na zasadzie Drive Thru. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można przypuszczać, że będzie to McDonald, KFC lub Burger King.

Koszalin Power Center - kiedy otwarcie?

Zgodnie z planami inwestora otwarcie nowego centrum handlowego w Koszalinie miało nastąpić w marcu 2021 roku. Data otwarcia Koszalin Power Center zostanie jednak prawdopodobnie przesunięta. Więcej szczegółów dotyczących inwestycji powinniśmy poznać wkrótce.

Ikea w Koszalinie?

W najbliższym czasie nie jest planowana budowa sklepu Ikea w Koszalinie. Z pewnością pozytywną informacją dla wielu mieszkańców miasta jest rozpoczęcie budowy sklepu Ikea w Szczecinie. Nowy market meblowy zostanie otwarty już w 2021 roku!

Mateusz Masłoń
N Biuro Nieruchomości

Źródło: Urbanity / Retailnet