Ogrody Hortulus w Dobrzycy koło Koszalina - największa atrakcja turystyczna w okolicy Koszalina

Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy koło Koszalina są uważane za największą atrakcję turystyczną Pomorza Zachodniego. Perfekcyjnie zagospodarowany teren o powierzchni kilku hektarów to kompleks wielu oddzielnych ogrodów tematycznych. Ogród japoński, ogród francuski, ogród angielski - tylko niektóre z ogrodów, które można podziwiać w ogrodach tematycznych Hortulus. Przekonaj się, dlaczego warto odwiedzić największą atrakcję turystyczną w okolicach Koszalina.

Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy to doskonałe miejsce na jednodniową wycieczkę dla każdego miłośnika natury. Wyprawa do Hortulus pozwala wręcz na poczucie w ciągu kilku godzin atmosfery panującej w ogrodach wielu zakątków świata. Wyprawa do Hortulus jest doskonałą przygodą zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Gdzie zlokalizowane są Ogrody Tematyczne Hortulus?

Ogrody Tematyczne Hortulus są zlokalizowane w Dobrzycy koło Koszalina. Dokładny adres ogrodu botanicznego to Dobrzyca 76. Dojazd z Koszalina do ogrodów Hortulus zajmuje zaledwie 15 minut. Podobny czas zajmuje dojazd z Kołobrzegu. Najprościej do Dobrzycy dojechać drogą ekspresową S6 i zjechać z niej węzłem nr 20 (Borkowice - Dobrzyca). W niewielkiej odległości (ok. 2km) od Ogrodów Tematycznych Hortulus zlokalizowane są Ogrody Hortulus Spectabilis.

Do ogrodu botanicznego Hortulus w Dobrzycy można dojechać również autobusem. Prywatne busy kursują zarówno z Koszalina, jak i z Kołobrzegu.

Atrakcje w Ogrodach Tematycznych Hortulus w Dobrzycy koło Koszalina

W ogrodzie botanicznym Hortulus znajduje się około 30 ogrodów tematycznych. Każdy z nich jest stylizowany na ogród znajdujący się nawet w najdalszych zakątkach świata lub jest  związany z indywidualną tematyką (np. ogród wiosenny, ogród zimowy, ogród zapachów). Wizyta w parku botanicznym to gwarancja niezapomnianych wspomnień. Spacery niekończącymi się alejkami pozwalają na bezpośrednie obcowanie z naturą. Ogrody skalne, leśne i wodne to doskonała uczta dla oka. 

Na terenie Ogrodów Tematycznych Hortulus znajduje się również plac zabaw dla najmłodszych. Podczas wizyty warto odwiedzić również kawiarnie znajdującą się tuż przy wejściu do parku. W markecie na terenie parku można nabyć pamiątki, a szkółka roślin to doskonałe miejsce na zakup roślin do swojego ogrodu.

Labirynt i wieża widokowa w Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy koło Koszalina

W nowej części ogrodów Hortulus znajduje się największy na świecie labirynt grabowy. Sam labirynt zajmuje powierzchnię 1 hektara. Jego pokonanie jest doskonałą przygodą dla całej rodziny. Pośrodku labiryntu znajduje się wieża widokowa o wysokości 20 metrów. Rozpościera się z niej wspaniały widok na ogrody Hortulus oraz całą okolicę. W ogrodzie znajduje się caffebar oraz sklep z pamiątkami. Warto wspomnieć, że nowa część ogrodów Hortulus - Spectabilis jest wciąż rozbudowywana. Na terenie ogrodu pojawiają się wciąż nowe ogrody tematyczne.

Ceny biletów do Ogrodów Hortulus koło Koszalina

Ogrody Hortulus są zlokalizowane w dwóch różnych miejscach w Dobrzycy - jeden z nich to Ogrody Tematyczne Hortulus, a drugi Ogrody Hortulus Spectabilis (tu znajduje się labirynt i wieża widokowa). Normalny bilet wstępu do Ogrodów Tematycznych Hortulus kosztuje 23 złote. Cena biletu normalnego do Ogrodów Hortulus Spectabilis to 27 złotych. Można również nabyć bilet łączony, który kosztuje 40 złotych.

Cena biletu ulgowego (dzieci od 3 do 15 lat) to kolejno: 18 i 22 zł, łączony 30 zł. Natomiast ceny biletów grupowych (powyżej 15 osób) to 21 i 25 zł, łączony 36 złotych. Parking dla gości jest bezpłatny. Na terenie parku znajdują się również bezpłatne toalety.

Aktualne ceny biletów można znaleźć na stronie hortulus.com.pl. Doskonałym uzupełnieniem dla miłośników przyrody może być wizyta w palmiarni w Koszalinie, która właśnie powstaje w okolicach Wodnej Doliny. Więcej informacji na temat Ogrodów Hortulus oraz innych atrakcji w Koszalinie i okolicach znajdziesz na nowym portalu KoszalinCity.pl.