Palmiarnia w Koszalinie czyli tropikalny park w centrum miasta!

Na jednej z działek przy ulicy 4 Marca w Koszalinie rozpoczęły się prace, które wieńczyć będzie budowa palmiarni. Inwestycja jest realizowana przez właścicieli centrum ogrodniczego Plon zlokalizowanego przy ulicy Zwycięstwa. Pierwszym etapem prac jest budowa centrum ogrodniczego. Zadaszony teren o powierzchni 1,5 metrów kwadratowych będzie przeznaczony na cele ogrodnictwa. Przewidziany jest również ogród zewnętrzny. Jak informuje Głos Koszaliński otwarcie nowego centrum ogrodniczego w Koszalinie nastąpi już wiosną 2020 roku!

Palmiarnia w Koszalinie

Inwestycja jest zlokalizowana w wygodnym dla klientów miejscu. Palmiarnia powstanie w południowej części miasta w pobliżu Wodnej Doliny. Budowa samej palmiarni w Koszalinie jest przewidziana w drugim etapie inwestycji. Powierzchnia samej palmiarni wyniesie około 1,5 tys. metrów kwadratowych. Z wywiadu przeprowadzonego przez GK z właścicielką centrum ogrodniczego Plon wynika, że w szklanym pawilonie znajdą się m.in. kaktusy, palmy, bananowce oraz figowce. Palmiarnia w Koszalinie z pewnością przyciągnie wielu turystów odwiedzających zachodniopomorskie wybrzeże. Szybko po otwarciu egzotyczny ogród może się stać jedną z największych atrakcji Koszalina.

Łączna powierzchnia zabudowy wyniesie około 3 tysięcy metrów kwadratowych. Dodatkowo ogrody tematyczne będą zajmowały powierzchnię ok. 6 tys. m2.

(mm)

Źródło: Głos Koszaliński