Palmiarnia w Koszalinie czyli tropikalny park w centrum miasta!

Na jednej z działek przy ulicy 4 Marca w Koszalinie rozpoczęły się prace, które wieńczyć będzie budowa palmiarni. Inwestycja jest realizowana przez właścicieli centrum ogrodniczego Plon zlokalizowanego przy ulicy Zwycięstwa. Pierwszym etapem prac jest budowa centrum ogrodniczego. Zadaszony teren o powierzchni 1,5 metrów kwadratowych będzie przeznaczony na cele ogrodnictwa. Przewidziany jest również ogród zewnętrzny. Jak informuje Głos Koszaliński otwarcie nowego centrum ogrodniczego w Koszalinie nastąpi już wiosną 2020 roku!

Palmiarnia w Koszalinie

Inwestycja jest zlokalizowana w wygodnym dla klientów miejscu. Palmiarnia powstanie w południowej części miasta w pobliżu Wodnej Doliny. Budowa samej palmiarni w Koszalinie jest przewidziana w drugim etapie inwestycji. Powierzchnia samej palmiarni wyniesie około 1,5 tys. metrów kwadratowych. Z wywiadu przeprowadzonego przez GK z właścicielką centrum ogrodniczego Plon wynika, że w szklanym pawilonie znajdą się m.in. kaktusy, palmy, bananowce oraz figowce. Palmiarnia w Koszalinie z pewnością przyciągnie wielu turystów odwiedzających zachodniopomorskie wybrzeże. Szybko po otwarciu egzotyczny ogród może się stać jedną z największych atrakcji Koszalina.

Łączna powierzchnia zabudowy wyniesie około 3 tysięcy metrów kwadratowych. Dodatkowo ogrody tematyczne będą zajmowały powierzchnię ok. 6 tys. m2.

[aktualizacja 12.03.2021]

Największe centrum ogrodnicze w Koszalinie

W piątek 12 marca 2021 roku sklep ogrodniczy Plon przy ulicy 3-Marca w Koszalinie został otwarty. Nadchodzący sezon wiosenny z pewnością przyciągnie do sklepu wielu klientów z Koszalina, jak i okolic. Centrum ogrodnicze zlokalizowane w pobliżu Wodnej Doliny ma swoim asortymencie szeroką gamę kwiatów, drzew i roślin ogrodowych. W sklepie można nabyć także sprzęt niezbędny w ogrodzie. Nie zawiodą się również osoby planujące swój posiadanie własnego ogródka warzywnego. W centrum ogrodniczym Plon można nabyć nasiona do wysiewu warzyw w wielu odmianach. Sklep ogrodniczy oferuje również szeroką gamę roślin domowych, doniczek i innych akcesoriów. Palmiarnia w Koszalinie, która powstanie tuż przy centrum ogrodniczym jest częścią drugiego etapu inwestycji. Mieszkańcy Koszalina wyczekują jej z dużą niecierpliwością. Ogród botaniczny w Koszalinie jest tym, czego w naszym mieście brakowało od dawna. Zawodoleni będą z pewnością również turyści odwiedzający Koszalin.

Nowe centrum ogrodnicze PLON w Koszalinie jest zlokalizowane przy ulicy 3-Marca 32. Pod tym samym adresem będzie zlokalizowana palmiarnia.

(mm)

Źródło: Głos Koszaliński