Ceny mieszkań w Koszalinie - październik 2019 (10/2019)

Średnie ceny mieszkań w Koszalinie wzrosły w październiku o 1,08 procenta w stosunku do cen z ubiegłego miesiąca. Średnio za jeden metr kwadratowy mieszkania w Koszalinie musimy zapłacić już 4992 złotych. Jeszcze miesiąc wcześniej średnia cena metra oscylowała w granicach 4938 złotych. Ceny są obecnie o 6,68% wyższe, niż jeszcze na początku bieżącego roku. W styczniu 2019 roku za metr kwadratowy mieszkania na koszalińskim rynku żądano za metr 4679 złotych. Obecnie ceny są o ponad 300 zł wyższe. Średnie ceny nieruchomości w Koszalinie nieuchronnie zbliżają się do psychologicznego poziomu 5000 zł za metr kwadratowy. 

W październiku najbardziej podrożały mieszkania 2- oraz 1-pokojowe. Z analizy wszystkich ogłoszeń serwisu Otodom.pl wynika, że we październiku ceny mieszkań 2-pokojowych wzrosły najmocniej. Średnia cena ofertowa metra kwadratowego mieszkania dwupokojowego w Koszalinie wzrosła z poziomu 5021 do 5330 złotych za metr kwadratowy. Mieszkania dwupokojowe były droższe w październiku już o ponad 10 procent w stosunku do cen z początku roku!

W przypadku mieszkań jednopokojowych średnia cena metra wyniosła 5183 złotych. Warto zauważyć, że od początku roku ceny kawalerek wzrosły już o 7 procent. Cena metra kwadratowego przeciętnego mieszkania 3-pokojowego wynosi obecnie 4948 złotych. Mieszkania 4-pokojowe w Koszalinie są oferowane w cenie 4992 złotych za metr kwadratowy.

Jak przygotowywany jest raport dotyczący cen nieruchomości w Koszalinie?

Średnie ceny metra kwadratowego mieszkań zostały obliczone na podstawie wszystkich ogłoszeń zamieszczonych w serwisie Otodom. Cena dotyczy zarówno mieszkań w starym budownictwie, jak i w nowoczesnych apartamentowcach. Średnią cenę obliczono na podstawie analizy cen mieszkań jedno-, dwu-, trzy- oraz czteropokojowych bez względu na rodzaj budownictwa.

Mateusz Masłoń / N Biuro Nieruchomości / Koszalin