Ceny mieszkań w Koszalinie - listopad 2019 (11/2019)

Średnia cena mieszkania w Koszalinie przekroczyła psychologiczny poziom 5000 złotych za metr kwadratowy! Tylko w listopadzie ceny wzrosły o ponad 1 procent. Obecnie przeciętne mieszkanie w Koszalinie jest już o niemal 8 procent droższe, niż w styczniu bieżącego roku! Średnio za jeden metr kwadratowy musimy zapłacić 5045 złotych. Jeszcze miesiąc wcześniej średnia cena metra oscylowała w granicach 4992 złotych. Na początku roku za metr kwadratowy mieszkania na koszalińskim rynku żądano 4679 złotych - obecnie ceny są o niemal 400 zł wyższe. W listopadzie po raz pierwszy średnia cena uwzględniająca wszystkie mieszkania (bez podziału na liczbę pokoi) przekroczyła poziom 5000 zł za metr kwadratowy.

Ile kosztują mieszkania w Koszalinie?

W listopadzie ceny mieszkań 1-, 2- oraz 3-pokojowych wzrosły już po raz kolejny w tym roku. Jedyne spadki zaobserwowano w segmencie mieszkań 4-pokojowych. Metr kwadratowy mieszkania czteropokojowego w Koszalinie jest obecnie wyceniany na 4359 zł (miesiąc wcześniej - 4506 zł). Z analizy wszystkich ogłoszeń serwisu Otodom.pl wynika, że w listopadzie ceny mieszkań 1-pokojowych wzrosły najmocniej. Zaledwie w ciągu miesiąca średnia cena kawalerki poszybowała z poziomu 5183 do 5383 złotych za metr kwadratowy. Z kolei średnia cena ofertowa metra kwadratowego mieszkania dwupokojowego w Koszalinie wzrosła z poziomu 5021 do 5330 złotych za metr kwadratowy. Mieszkania dwupokojowe były droższe w listopadzie już o ponad 11 procent w stosunku do cen z początku roku! Cena metra kwadratowego przeciętnego mieszkania 3-pokojowego wynosi obecnie 5060 złotych. 

Raport dotyczący cen nieruchomości w Koszalinie

Średnie ceny metra kwadratowego mieszkań zostały obliczone na podstawie wszystkich ogłoszeń zamieszczonych w serwisie Otodom. Cena dotyczy zarówno mieszkań w starym budownictwie, jak i w nowoczesnych apartamentowcach. Średnią cenę obliczono na podstawie analizy cen mieszkań jedno-, dwu-, trzy- oraz czteropokojowych bez względu na rodzaj budownictwa. Najdroższe mieszkanie w Koszalinie jest obecnie wyceniane na 8328 zł za metr kwadratowy.

Mateusz Masłoń / N Biuro Nieruchomości / Koszalin