Wiadukt w Koszalinie będzie zburzony. Kiedy nowy wiadukt na Monte Cassino będzie gotowy?

Ekspertyza przeprowadzona na wiadukcie na Alei Monte Cassino potwierdziła fatalny stan budowli. Zdaniem ekspertów dalsze użytkowanie wiadunku może prowadzić do katastrofy. Jednocześnie potwierdzono, że wiadukt na Monte Casinno jest na tyle zniszczony, że nie nadaje się do dalszej naprawy. Ponad 50-letni wiadukt będzie całkowicie rozebrany, a w jego miejscu powstanie nowa przeprawa. Kiedy nowy wiadukt na Monte Casinno będzie gotowy?

Prace rozbiórkowe na wiadukcie w Koszalinie mogą potrwać nawet kilka lat. Budowa nowego wiaduktu pochłonie nawet kilkadziesiąt milionów złotych. W związku z tym już dziś władze Koszalina zapowiadają wstrzymanie wielu innych inwestycji. Pierwszym etapem prac będzie przygotowanie projektu budowlanego. Dopiero w dalszej kolejności oszacowany zostanie koszt inwestycji.

Obecnie wiadukt w Koszalinie jest zamknięty. To znaczne utrudnienie dla mieszkańców północnej części miasta. To właśnie w tej części miasta zlokalizowane są największe osiedla mieszkaniowe w Koszalinie. W związku z fatalnym stanem wiaduktu ruch samochodowy odbywa się obecnie przez centrum. W godzinach szczytu korki w centrum miasta są obecnie znacznie dłuższe, niż wcześniej. Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy Koszalina będą musieli się przyzwyczaić do obecnej sytuacji. Nowy wiadukt w Koszalinie będzie gotowy prawdopodobnie dopiero za kilka lat.