Viessmann przejmuje Kospel

Kospel, jedna z największych firm na koszalińskim rynku została przejęta przez firmę Viessmann. Światowy gigant na rynku producentów urządzeń techniki grzewczej  wzmacnia w ten sposób swoją obecność w Europie Centralnej oraz Wschodniej. Kospel posiada nieruchomości zlokalizowane przy ul. Olchowej oraz Bowid w Koszalinie. Ponadto dwa zakłady produkcyjne są zlokalizowane poza Koszalinem. Znajdują się one w Damnicy oraz Karlinie. Firma Kospel specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości elektrycznych urządzeń grzewczych. W ofercie producenta znajdują się m.in. przepływowe podgrzewacze wody, kotły elektryczne CO, bufory oraz wymienniki ciepła, a także kolektory słoneczne. Firma zatrudnia wykwalifikowaną kadrę około 500 osób jednocześnie pozostając od lat jednym z największych pracodawców w Koszalinie.

Główna siedziba firmy Viessmann znajduje się w Allendorf (Niemcy). Inwestycja w Kospel jest postrzegana jako strategiczna ze względu na przyszłość jaka jest związana z elektrycznością w obszarze ogrzewania. Firma Viessmann od lat rozwija swoje portfolio oferując użytkownikom coraz nowocześniejsze urządzenia. Wraz z zakupem firmy Kospel oferta firmy Viessmann zostanie poszerzona o nowoczesne urządzenia elektrycznej techniki grzewczej. Kospel od wielu lat produkuje elektryczne kotły CO, które są w pełni przystosowane do współpracy z ogniwami fotowoltaicznymi. Dużą popularnością producenta cieszą się ponadto nowoczesne elektryczne podgrzewacze wody oraz zbiorniki na wodę. Firma mająca swoje zekłady produkcyjne na północy Polski dostarcza na rynek wysokiej jakości bojlery, bufory na wodę oraz wymienniki ciepła.

Viessmann jest powszechnie rozpoznawalną i cenioną marką na całym świecie. Firma zatrudnia łącznie około 12 tysięcy pracowników.

(mm)

Źródło: Kospel/Viessmann