Tesco w Koszalinie zostanie zamknięte? Czy zastąpi je Auchan?

Już przed końcem lutego przyszłego roku może dojść do sprzedaży spółki Tesco Polska. Do banku inwestycyjnego Barclays wpłynęły pierwsze oferty na zakup sieci sklepów w Polsce. W naszym kraju pod popularną brytyjską marką działa obecnie 350 marketów. Nieoficjalna informacja o zbliżającej się transakcji pojawiła się na portalu wiadomosihandlowe.pl. Z opublikowanych informacji wynika, że przejęciem sieci sklepów są zainteresowani zarówno inwestorzy branżowi, jak i fundusze inwestycyjne. Być może w miejsce sklepu Tesco w Koszalinie pojawi się wkrótce inny market!

Sklep Tesco w Koszalinie zostanie zlikwidowany?

Jednym ze sklepów, który może wkrótce zniknąć z mapy Polski jest sklep Tesco w Koszalinie. Sklep mieści się w centrum handlowym Forum (dawniej Atrium). Już kilka miesięcy temu w sklepie przeprowadzono olbrzymią wyprzedaż, a jego powierzchnia się zmniejszyła. Obecnie w sklepie oferowany jest znacznie mniejszy asortyment towarów, niż jeszcze rok wcześniej. Jeśli informacje o sprzedaży sklepów Tesco się potwierdzą, wkrótce możemy się spodziewać kolejnej dużej wyprzedaży. Podczas poprzedniej akcji likwidacyjnej wiele towarów było oferowanych ze zniżką sięgającą nawet 90 procent.

Auchan w Koszalinie?

Tesco przymierza się do sprzedaży swoich sklepów w Polsce już od kilku lat. Już w 2015 roku pojawiały się pogłoski o możliwym przejęciu sieci przez Auchan. Francuska spółka wcześniej przejęła sieć sklepów działających pod szyldem Real w Polsce. Czy Auchan w Koszalinie zastąpi sklep Tesco w galerii handlowej Forum (Atrium)? Wkrótce powinniśmy się o tym przekonać. Zainteresowanie przejęciem Tesco może pojawić się również ze strony innych marketów. Wśród zainteresowanych wymienia się m.in. Kaufland. Niemiecka sieć jest obecnie na etapie przejmowania kilku sklepów Tesco zlokalizowanych w Polsce.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl