Średnia cena mieszkania w Koszalinie to 5736 zł/m2 (marzec 2021)

Średnia cena ofertowa mieszkania w Koszalinie wyniosła w marcu bieżącego roku 5736 zł za metr kwadratowy. Ceny kawalerek wynoszą już 6201 zł/m2. Niewiele mniej trzeba zapłacić za mieszkanie dwupokojowe - 5871 zł/m2 i trzypokojowe 5888 zł. Poniżej 5 tysięcy za metr utrzymują się ceny największych, czteropokojowych mieszkań - te kosztują średnio 4984 złotych za metr kwadratowy.
 
Wciąż rosnącą popularnością cieszą się mieszkania trzypokojowe w Koszalinie. Tego typu nieruchomości są najczęściej wybierane przez rodziny z dziećmi i pary. Cena metra mieszkania trzypokojowego jest niewiele wyższa niż dwupokojowe. Warto wspomnieć, że przedstawione ceny dotyczą wszystkich mieszkań, które wystawiono na sprzedaż w serwisie Otodom. Ceny mogą się różnić w zależności o rodzaju budynku, w którym znajduje się dane mieszkanie. Najtańsze mieszkania w w Koszalinie znajdziemy w kamienicach i blokach z wielkiej płyty. Z kolei najdroższe są te zlokalizowane w nowych budynkach budowanych po 2015 roku. Niesłabnącą popularnością wśród klientów cieszą się inwestycje deweloperskie w Koszalinie oraz kredyty hipoteczne zaciągane na poczet zakupu nieruchomości.
 
Raport dotyczący cen nieruchomości w Koszalinie został opublikowany na podstawie analizy cen ofertowych serwisu Otodom z dnia 15.03.2021 roku. Więcej informacji o cenach nieruchomości w Koszalinie znajdziesz na portalu KoszalinCity.pl.