Park Wodny w Koszalinie, czyli atrakcje w koszalińskim Aquaparku

Park wodny w Koszalinie jest jedną z najpopularniejszych atrakcji w mieście. Aquapark zlokalizowany we wschodniej części miasta przyciąga corocznie tysiące odwiedzających. Na miejscu czekają liczne atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jak dojechać do Aquaparku w Koszalinie? Jaka jest najdłuższa zjeżdżalnia w Parku Wodnym w Koszalinie? Dowiedz się, czytając nasz artykuł.

Aquapark w Koszalinie to doskonałe miejsce zarówno do aktywnego spędzenia czasu, jak i relaksu. Koszaliński park wodny jest uważany za jeden z najnowocześniejszych na wybrzeżu.

Atrakcje w Parku Wodnym w Koszalinie

Strefa rekreacji to najpopularniejsza część Parku Wodnego w Koszalinie. Znajduje się w niej aż sześć basenów - cztery pod dachem i dwa na zewnątrz. W strefie rekreacji znajduje się basen sportowy, płytki basen do nauki pływania, basen dla dzieci, rwącą rzeka i basen ze sztuczną falą. Ponadto w strefie rekreacji w koszalińskim Aquaparku znajduję się gejzery powietrzne, jacuzzi, masażery oraz wodospady rurowe. Dużą popularnością cieszą się zdecydowanie zjeżdżalnie, których w koszalińskim aquaparku jest kilka.

Zjeżdżalnie w Aquaparku w Koszalinie

W Parku Wodnym w Koszalinie się sześć zjeżdżalni wodnych. Najdłuższa zjeżdżalnia w Aquaparku w Koszalinie to Anokonda, której długość wynosi 176 metrów. Z kolei najszybszą zjeżdżalnią jest Turbo - zjazd nią zajmuje zaledwie 5 sekund. Dużą popularnością cieszy się także zjeżdżalnia Cebula. Warto odwiedzić Aquapark również latem i skorzystać ze zjeżdżalni, które znajdują się na zewnątrz.

Basen sportowy w Parku Wodnych w Koszalinie

W koszalińskim Aquaparku znajduje się również basen sportowy o długości 25 metrów. Jest on otwarty w godzinach od 7:00 do 22:00. Jest to doskonałe miejsce dla miłośników pływania. Warto wspomnieć, że w Aquaparku odbywają się również lekcje nauki pływania - zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Jak dojechać do Parku Wodnego w Koszalinie?

Aquapark w Koszalinie jest zlokalizowany we wschodniej części miasta. Park wodny został zbudowany u podnóży Góry Chełmskiej. Adres Parku Wodnego w Koszalinie to ulica Rolna 14.

Więcej informacji o Aquaparku w Koszalinie można znaleźć na stronie parku. Bardziej szczegółowy opis koszalińskiego Aquaparku znajdziesz ponadto na nowych portalu internetowym w Koszalinie pod adresem https://koszalincity.pl. Poznasz również inne atrakcje w Koszalinie. Z kolei jeśli chcesz wiedzieć, co można robić w Mielnie, zajrzyj na portal https://mielnocity.pl.