Jarmark Bożonarodzeniowy w Koszalinie w 2020 roku - czy się odbędzie?

Jarmark Bożonarodzeniowy w Koszalinie roku został odwołany przez prezydenta Koszalina. Decyzja została podjęta w związku z panującą pandemią koronawirusa. Sylwester na rynku w Koszalinie w 2020 roku został również odwołany. Decyzja została ogłoszona przez władze miasta podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej online. Decyzją władz miasta, tegoroczne dekoracje świąteczne w Koszalinie będą skromniejsze.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Koszalinie był organizowany corocznie od wielu lat. Można było na nim nabyć wiele specjałów związanych z obchodami Bożego Narodzenia. Wiele sprzedawców traktowało jarmark świąteczny jako dodatkowe źródło przychodu. Pojawiały się na nich również stoiska, które miały mało wspólnego z atmosferą Świąt Bożego Narodzenia. Sprzedawano m.in. garnki, elektronikę, odzież i obuwie. Na jarmarku świątecznym można było znaleźć również atrakcje dla dzieci. Wśród nich nieodzownym elementem była karuzela bożonarodzeniowa oraz domek Świętego Mikołaja.

Sylwester na koszalińskim rynku w 2020 roku nie odbędzie się. Impreza sylwestrowa na rynku w Koszalinie przyciągała co roku wielu mieszkańców miasta i okolic. Jak w wielu innych miastach Polski, i w Koszalinie mieszkańcom miasta pozostanie sylwester przed telewizorem. Tym bardziej, że nic nie zapowiada, aby obostrzenia dotyczące spoktań zostały szybko zniesione.