Ikea w Koszalinie nie powstanie! Rozpoczęto budowę sklepu Ikea w Szczecinie!

W najbliższym czasie szwedzka sieć meblowa nie planuje budowy sklepu Ikea w Koszalinie. Natomiast już w drugiej połowie 2021 roku odbędzie się otwarcie sklepu Ikea w Szczecinie. Szwecka firma potwierdziła, ze nowy sklep powstanie przy skrzyżowaniu ulicy Mieszka I i Białowieskiej. Prace przygotowawcze rozpoczęły się już w październiku. Wcześniej grunty na których powstanie Ikea należały do Polmozbutu. Obecnym właścicielem działki jest spółka NTC wchodząca w skład Nalepa Capital Trust. Szwecki potentat na rynku meblowych występuje w roli wierzyciela hipotecznego przedmiotowej nieruchomości. Informacje o budowie sklepu Ikea w Szczecinie potwierdził na swoim profilu w mediach społecznościowych prezydent miasta.

Sklep Ikea w Szczecinie będzie miał powierzchnię 29 tysięcy metrów kwadratowych. Jest to standardowa powierzchnia dla sklepów szwedzkiej marki w Polsce. Sklep w Szczecinie będzie już 12 sklepem Ikea w naszym kraju. Jednocześnie będzie to pierwsza inwestycja w regionie północno-zachodnim. Jest to doskonała lokalizacja ze względów logistycznych. Z pewnością klientami sklepu będą nie tylko Polacy, ale i Niemcy z miejscowości przygranicznych. Rekrutacja do sklepu Ikea w Szczecinie rozpocznie się już na początku przyszłego roku. Pracę w nowo otwieranym sklepie z pewnością znajdzie kilkaset osób. Dotychczas w Szczecinie działał jedynie punkt odbioru zamówień z Ikea. Zamówienia można było składać również online z dostawą do domu.

Ikea w Koszalinie

Przez wiele lat w mediach przewijał się temat ewentualnej budowy sklepu Ikea w Koszalinie. Szczecin okazał się w ostateczności znacznie bardziej korzystną lokalizacją dla szwedzkiej marki. Ponadto sklep Ikea działa już od wielu lat w Bydgoszczy. To właśnie do tego sklepu, pomimo bardzo trudnego dojazdu, mieszkańcy Koszalina najczęściej wybierali się na zakupy. Dojazd z Koszalina do Szczecina nową drogą S6 będzie znacznie łatwiejszy. Ponadto alternatywą do zakupów meblowych będzie sklep Agata w Koszalinie. Duży salon meblowy Agata powstanie w nowym centrum handlowym Power Center w Koszalinie.

(mm)