Ceny nieruchomości w Koszalinie wzrosły w styczniu o 1,54 procent (Raport - Styczeń 2020)

Ceny mieszkań w Koszalinie wciąż rosną w bardzo szybkim tempie. W styczniu 2020 roku średnia cena metra kwadratowego mieszkania w Koszalinie to 5149 złotych. Zaledwie w ciągu miesiąca ceny wzrosły o 1,54 procent. Obecnie mieszkania są oferowane w cenach wyższych o ponad 10 procent, niż jeszcze rok wcześniej. Największe wzrosty zaobserwowano w przypadku mieszkań 2-pokojowych. Za mieszkania 2-pokojowe są wycenianie już na 5574 złotych. Wciąż duża popularnością cieszą się kawalerki (5264 zł) oraz mieszkania 3-pokojowe (5210 zł). Wzrost cen zaobserwowano w segmencie mieszkań 4-pokojowych - obecnie za metr największych lokali ujętych w raporcie sprzedający żądają średnio 5149 złotych.
 
Jeszcze w styczniu 2019 roku średnia cena ofertowa mieszkania w Koszalinie wynosiła 4679 złotych. Obecnie ceny mieszkań na koszalińskim rynku nieruchomości są już o 470 złotych wyższe. Warto wspomnieć, że ceny mieszkań w Koszalinie rosną nieustannie od sierpnia 2019 roku. Nic nie wskazuje na to, aby tendencja wzrostowa miała ulec w najbliższym czasie zmianie. Liczba nowych mieszkań powstających na terenie Koszalina wciąż nie nadąża za zapotrzebowaniem kupujących.

Znaczny wpływ na wzrost cen nieruchomości ma stosunkowo szybki wzrost płac oraz podniesienie minimalnej krajowej stawki wynagrodzeń. Rekordowy wzrost najniższego wynagrodzenia o 300 złotych w połączeniu z programem 500+ sprawia, że miesięczny budżet wielu rodzin jest obecnie znacznie wyższy, niż jeszcze rok wcześniej. Nie bez znaczenia pozostaje wciąż wysoka dostępność kredytów.

Obecnie najdroższe mieszkanie w Koszalinie jest wyceniane na 8328 zł za metr kwadratowy. 2-pokojowe mieszkanie zlokalizowane jest w okolicach centrum handlowego Forum.

Mateusz Masłoń / N Biuro Nieruchomości