Ceny nieruchomości w Koszalinie wciąż rosną! Koronawirus dotychczas bez wpływu na koszaliński rynek nieruchomości. (Marzec 2020)

W marcu 2020 roku średnia cena metra kwadratowego mieszkania w Koszalinie wynosiła 5296 złotych za metr kwadratowy. Zaledwie w ciągu miesiące średnie ceny wzrosły o 1,61 procent - jeszcze w lutym średnia cena mieszkania w Koszalinie kształtowała się na poziomie 5212 złotych. Nieruchomości w Koszalinie są obecnie o 6,10 % droższe niż w marcu ubiegłego roku. Największe wzrosty cen zaobserwowano w przypadku mieszkań 2-pokojowych oraz kawalerek.
  Jeszcze w styczniu 2020 roku średnia cena ofertowa mieszkania w Koszalinie wynosiła 5149 złotych. Obecnie ceny mieszkań na koszalińskim rynku nieruchomości są już o 147 złotych wyższe. Warto wspomnieć, że ceny mieszkań w Koszalinie rosną nieustannie od sierpnia 2019 roku. Liczba nowych mieszkań powstających na terenie Koszalina wciąż nie nadąża za zapotrzebowaniem kupujących. 

W najbliższym czasie spodziewane jest osłabienie szybkiej tendencji wzrostowej cen nieruchomości. Epidemia koronawirusa sprawiła, że wiele banków zaostrzyło wymagania stawiane klientom wnioskującym o kredyty hipoteczne.

Mateusz Masłoń / N Biuro Nieruchomości