Ceny mieszkań w Koszalinie - wrzesień 2019 (09/2019)

Ceny mieszkań na koszalińskim rynku nieruchomości wzrosły we wrześniu o ponad 2 procent. Od początku roku mieszkania w Koszalinie podrożały już o 8.4 procent! Średnia cena ofertowa mieszkania w Koszalinie wynosi obecnie 4938 zł za metr kwadratowy. Jeszcze miesiąc wcześniej (sierpień 2019) średnia cena mieszkania w Koszalinie wynosiła 4834 zł/m2. Z kolei pół roku temu (kwiecień 2019) mieszkania były oferowane średnio za 4963 zł/m2. Ceny mieszkań w Koszalinie są obecnie niższe o ok. 0,5 procent niż w kwietniu 2019 roku. Warto jednak zauważyć, że obecnie cena metra jest już niemal o 400 złotych wyższa, niż na początku bieżącego roku. Spowolnienie wzrostu cen mogło być spowodowane w sezonowością, a wszystko wskazuje na to, że rynek nieruchomości obudził się z letargu.

We wrześniu najbardziej podrożały mieszkania 2- i 3-pokojowe

Z analizy wszystkich ogłoszeń zamieszczonych w serwisie Otodom.pl wynika, że we wrześniu ceny ofertowe mieszkań wzrosły we wszystkich segmentach. Średnia cena ofertowa metra kwadratowego mieszkania jednopokojowego w Koszalinie wzrosła z poziomu 5064 do 5127 złotych za metr kwadratowy. W przypadku mieszkań dwupokojowych średnia cena po raz pierwszy w tym roku przekroczyła poziom 5 tyś. złotych za metr kwadratowy. Mieszkania 2-pokojowe są obecnie oferowane za 5021 zł/m2 wobec 4861 zł miesiąc wcześniej. Cena metra kwadratowego przeciętnego mieszkania 3-pokojowego wynosi obecnie 5011 złotych. Lokale 4-pokojowe są oferowane w średniej cenie 4594 złotych za metr kwadratowy.

Jak przygotowywany jest raport na temat cen nieruchomości w Koszalinie?

Średnie ceny metra kwadratowego mieszkań zostały obliczone na podstawie wszystkich ogłoszeń zamieszczonych w serwisie Otodom. Cena dotyczy zarówno mieszkań w starym budownictwie, jak i w nowoczesnych apartamentowcach. Średnią cenę obliczono na podstawie analizy cen mieszkań jedno-, dwu-, trzy- oraz czteropokojowych bez względu na rodzaj budownictwa. Analizując ogłoszenia zamieszczone w serwisie Otodom warto wspomnieć, że ceny metra kwadratowego mieszkań w Koszalinie zaczynają się od ok. 1500 zł/m2 (mieszkanie w kamienicy do generalnego remontu). Najdroższe obecnie mieszkanie w Koszalinie wyceniane jest na ok. 8000 zł za metr kwadratowy (luksusowy apartament na Rokosowie).

Mateusz Masłoń / N Biuro Nieruchomości / Koszalin