Ceny mieszkań w Koszalinie (07/2019) - raport N Biuro Nieruchomości (nbiuro.pl)

Ceny mieszkań na koszalińskim rynku nieruchomości spadły w ciągu miesiąca o 1,41 procent. Średnia cena ofertowa mieszkania w Koszalinie wynosi obecnie 4818 zł za metr kwadratowy. Jeszcze miesiąc temu (czerwiec 2019) średnia cena mieszkania w Koszalinie wynosiła 4887 zł/m2. Pół roku temu (luty 2019) średnia cena ogłoszeniowa mieszkania szacowana była na 4812 zł/m2. W ujęciu 6-miesięcznym ceny mieszkań w Koszalinie wciąż rosną. Tempo wzrostu cen w ostatnim miesiącu jednak znacznie spowolniło. Jeszcze w ubiegłym miesiącu wskaźnik wzrostu cen mieszkań w ujęciu 6-miesięcznym wynosił 4.44 procent. W lipcu tempo wzrostu cen szacowane jest na 0.12 procent. Najwyższy w tym roku poziom cen zanotowano w miesiącu kwietniu. Wówczas mieszkania oferowano średnio po 4963 złotych za metr kwadratowy. Spowolnienie wzrostu cen może być spowodowane sezonowością na rynku. Liczba transakcji zawieranych na rynku nieruchomości w okresie wakacyjnym jest zwykle niższa, niż w innych miesiącach.

Kawalerki w Koszalinie drożeją, większe mieszkania tanieją

Z analizy wszystkich ogłoszeń zamieszczanych w serwisie Otodom.pl wynika, że w lipcu wzrosły ceny kawalerek oraz mieszkań 2-pokojowych. Średnia cena ofertowa metra mieszkania jednopokojowego w Koszalinie wynosiła w lipcu 5077 złotych. Miesiąc wcześniej kawalerki były oferowane średnio po 5059 złotych za metr kwadratowy. W przypadku mieszkań dwupokojowych średnia cena nieznacznie wzrosła - z 4880 złotych za metr w czerwcu do 4883 złotych w lipcu. Największy spadek odnotowano w przypadku cen mieszkań 3-pokojowych. Średnia cena ofertowa 3-pokojowego lokalu spadła w ciągu miesiąca z 5081 zł/m2 do 4874 zł/m2. Mieszkania 4-pokojowe również były oferowane w lipcu w niższych cenach (4438), niż w czerwcu (4887).

 

ceny mieszkań w koszalinie lipiec 2019

 

Jak przygotowywany jest raport na temat cen nieruchomości w Koszalinie?

Średnie ceny metra kwadratowego mieszkań zostały obliczone na podstawie wszystkich ogłoszeń zamieszczonych w serwisie Otodom. Cena dotyczy zarówno mieszkań w starym budownictwie, jak i w nowoczesnych apartamentowcach. Średnią cenę obliczono na podstawie analizy cen mieszkań jedno-, dwu-, trzy- oraz czteropokojowych bez względu na rodzaj budownictwa. Analizując ogłoszenia zamieszczone w serwisie Otodom warto wspomnieć, że ceny metra kwadratowego mieszkań w Koszalinie zaczynają się od 2500 zł (ponad 100-metrowe mieszkanie do generalnego remontu usytuowane w kamienicy). Najdroższe obecnie mieszkanie wyceniane jest na 10000 zł za metr kwadratowy (trzypokojowe w stanie deweloperskim w nowym budownictwie z ogródkiem, tarasem oraz garażem).

Mateusz Masłoń / N Biuro Nieruchomości / Koszalin