Ceny mieszkań w Koszalinie (06/2019) - raport N Biuro Nieruchomości (nbiuro.pl)

Ceny mieszkań w Koszalinie wzrosły w ciągu miesiąca niemal o 1 procent. średnia cena ofertowa mieszkania w Koszalinie wynosi obecnie 4887 zł za metr kwadratowy. Jeszcze miesiąc temu (maj 2019) mieszkania w Koszalinie były oferowane średnio po 4839 złotych za metr kwadratowy. Z kolei pół roku temu (styczeń 2019) średnia cena ogłoszeniowa mieszkania na rynku wtórnym oscylowała w granicach 4679 zł/m2. W ujęciu 6-miesięcznym ceny mieszkań w Koszalinie wzrosły o 4,44 procent. Najwyższy w tym roku poziom cen zanotowano w kwietniu - wówczas mieszkania były wyceniane średnio na 4963 złotych za metr kwadratowy.

Z analizy wszystkich ogłoszeń zamieszczanych w serwisie Otodom.pl wynika, że trend wzrostowy został zachowany nieprzerwanie od początku roku jedynie w przypadku mieszkań 3-pokojowych. W styczniu 2019 roku mieszkania 3-pokojowe w Koszalinie były oferowane średnio za 4615 zł za metr kwadratowy. W czerwcu cena metra mieszkania trzypokojowego wynosi już 5081 zł. Oznacza to wzrost cen mieszkań 3-pokojowych w Koszalinie o ponad 10 procent zaledwie w ciągu 6 miesięcy! Średnia cena metra kwadratowego kawalerki w Koszalinie to obecnie 5059 zł. Z kolei mieszkania dwupokojowe są oferowane po 4880 zł za metr. Średnia cena ofertowa jest nieco niższa w przypadku mieszkań 4-pokojowych, które wyceniane są na 4527 zł za metr kwadratowy.

Średnie ceny mieszkań w Koszalinie

Średnie ceny metra kwadratowego mieszkań zostały obliczone na podstawie wszystkich ogłoszeń zamieszczonych w serwisie Otodom. Cena dotyczy zarówno mieszkań w starym budownictwie, jak i w nowoczesnych apartamentowcach. Średnią cenę obliczono na podstawie analizy cen mieszkań jedno-, dwu-, trzy- oraz czteropokojowych bez względu na rodzaj budownictwa. Analizując ogłoszenia zamieszczone w serwisie Otodom warto wspomnieć, że ceny metra kwadratowego mieszkań w Koszalinie zaczynają się od 2500 zł (ponad 100-metrowe mieszkanie do generalnego remontu usytowane w kamienicy). Najdroższe obecnie mieszkanie wyceniane jest na 10000 zł za metr kwadratowy (trzypokojowe w stanie deweloperskim w nowym budownictwie z ogródkiem, tarasem oraz garażem).

Pomimo rosnących cen nieruchomości na rynku wciąż można zauważyć duże zainteresowanie kupujących. Sprzyja temu dobra koniunktura panująca na rynku pracy oraz szeroka dostępność kredytów hipotecznych. Nie bez znaczenia jest również opłacalność zakupu mieszkania w porównaniu do najmu. Koszty najmu mieszkania w wielu przypadkach są aż o 50-70% wyższe w porównaniu do wysokości spłacanych rat kredytu hipotecznego. Zapraszamy do skorzystania z prostego kalkulatora dostępnego na naszej stronie internetowej (dział: Kredyty Hipoteczne Koszalin), który w ciągu kilku chwil umożliwia obliczenie rat kredytu hipotecznego!

Począwszy od maja 2019 roku, raport zawierający zestawienie najważniejszych informacji na temat cen mieszkań w Koszalinie będzie publikowany cyklicznie. Zachęcamy do częstego odwiedzania naszej strony internetowej oraz śledzenie profilów naszej firmy na serwisach społecznościowych Facebook, Twitter oraz Instagram.

Mateusz Masłoń
N Biuro Nieruchomości
Opracowanie własne
Źródło danych: Otodom.pl

# ceny mieszkań Koszalin
# średnie ceny mieszkań Koszalin
# średnie ceny mieszkań w Koszalinie
# raport cen mieszkań Koszalin