Ceny mieszkań w Koszalinie (05/2019) - raport N Biuro Nieruchomości (nbiuro.pl)

Z analizy najnowszych danych serwisu Otodom.pl wynika, że średnia cena ofertowa mieszkania w Koszalinie wynosi obecnie 4839 zł za metr kwadratowy. Jeszcze pół roku temu (grudzień 2018) średnia cena ogłoszeniowa mieszkania na rynku wtórnym oscylowała w granicach 4556 zł. Oznacza to wzrost średnich cen mieszkań w Koszalinie aż o 6,2 procent zaledwie w ciągu 6 miesięcy! W ujęciu miesięcznym średnie ceny ofertowe mieszkań w Koszalinie spadły o 2,5 procent w porównaniu do cen z kwietnia 2019 roku. W ubiegłym miesiącu metr kwadratowy mieszkania wyceniany był średnio na 4963 zł. Maj jest pierwszym miesiącem w bieżącym roku w którym zanotowano spadek średnich cen mieszkań w ujęciu miesiąc do miesiąca. Ceny mieszkań w Koszalinie wciąż utrzymują się na wysokim poziomie.

Trend wzrostowy został zachowany w przypadku mieszkań trzypokojowych, których ceny rosną nieprzerwanie od początku roku. Średnia cena mieszkania trzypokojowego w Koszalinie wynosiła pod koniec ubiegłego roku 4527 zł. Obecnie mieszkania trzypokojowe w Koszalinie oferowane są średnio za 5012 zł za metr kwadratowy. Oznacza to wzrost cen mieszkań trzypokojowych w Koszalinie aż o 10,7 procent zaledwie w ciągu 6 miesięcy! W przypadku mieszkań dwupokojowych w maju zanotowano jedynie drobną korektę cenową w porównaniu do kwietnia (maj 2019 - 4884 zł, kwiecień 2019 - 4990 zł). Ceny mieszkań dwupokojowych w Koszalinie wzrosły w ciągu ostatniego półrocza średnio o 2,8 procent (grudzień 2018 - 4752 zł, maj 2019 - 4884 zł). Z raportu wynika, że ceny mieszkań trzypokojowych w Koszalinie rosną najszybciej. Wśród kupujących największym powodzeniem cieszą się lokale trzy- oraz dwupokojowe. Mieszkania trzypokojowe są poszukiwane szczególnie przez młode rodziny, natomiast dwupokojowe są bardzo często celem zakupu inwestycyjnego pod wynajem. Z kolei średnia cena ofertowa metra kwadratowego kawalerki w Koszalinie wynosi obecnie 4882 zł. W przypadku mieszkań czteropokojowych ceny ofertowe oscylują w granicach 4578 zł za metr kwadratowy.

Średnie ceny metra kwadratowego mieszkań zostały obliczone na podstawie wszystkich ogłoszeń zamieszczonych w serwisie Otodom. Cena dotyczy zarówno mieszkań w starym budownictwie, jak i w nowoczesnych apartamentowcach. Średnią cenę obliczono na podstawie analizy cen mieszkań jedno-, dwu-, trzy- oraz czteropokojowych bez względu na rodzaj budownictwa. Analizując ogłoszenia zamieszczone w serwisie Otodom warto wspomnieć, że ceny metra kwadratowego mieszkań w Koszalinie zaczynają się od 2500 zł (ponad 100-metrowe mieszkanie do generalnego remontu usytuowane w kamienicy). Najdroższe obecnie mieszkanie wyceniane jest na 10000 zł za metr kwadratowy (trzypokojowe w stanie deweloperskim w nowym budownictwie z ogródkiem, tarasem oraz garażem).

Średnia cena metra mieszkania w Koszalinie wciąż rośnie

Pomimo rosnących cen nieruchomości na rynku wciąż można zauważyć duże zainteresowanie kupujących. Sprzyja temu dobra koniunktura panująca na rynku pracy oraz szeroka dostępność kredytów hipotecznych. Nie bez znaczenia jest również opłacalność zakupu mieszkania w porównaniu do najmu. Koszty najmu mieszkania w wielu przypadkach są aż o 50-70% wyższe w porównaniu do wysokości spłacanych rat kredytu hipotecznego. Zapraszamy do skorzystania z prostego kalkulatora dostępnego na naszej stronie internetowej (dział: Kredyty Hipoteczne), który w ciągu kilku chwil umożliwia obliczenie rat kredytu hipotecznego!

Począwszy od maja 2019 roku, raport zawierający zestawienie najważniejszych informacji na temat cen mieszkań w Koszalinie będzie publikowany cyklicznie. Zachęcamy do częstego odwiedzania naszej strony internetowej oraz śledzenie profilów naszej firmy na serwisach społecznościowych Facebook, Twitter oraz Instagram.

Mateusz Masłoń

N Biuro Nieruchomości

Opracowanie własne
Źródło danych: Otodom.pl

# średnie ceny mieszkań Koszalin
# średnie ceny mieszkań w Koszalinie
# raport cen mieszkań Koszalin